Szanowni Państwo,

Przypominamy, że tylko do 12 kwietnia trwa nabór do akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Do akcji zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkanek i mieszkańców, biblioteki, szkoły, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi. Zachęcamy do wspólnych działań na rzecz swoich lokalnych społeczności.

Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy, ponad podziałami i sympatiami politycznymi. Przypominamy, że mieszkańcy mają głos, nie tylko podczas wyborów. Pokazujemy, jakimi sposobami mogą wpływać na decyzje władz i kształtować najbliższe otoczenie.

Co daje udział w akcji?

• Okazję do zmiany swojej gminy na lepsze.
• Szansę na poznanie ludzi z całej Polski, którzy działają na rzecz swoich miejscowości.
• Możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, na których można poznać swoje prawa, uzyskać wiedzę, jak zmieniać okolicę i jak nagłaśniać działania.
• Wsparcie od ekspertów, w tym specjalistów od prawa i kontaktów z mediami.
• Ciągły kontakt z doświadczonym koordynatorem lub koordynatorką, którzy będą wspierają uczestników w codziennej pracy i kontaktach z urzędami.
• Możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł.
• Prawo do używania loga akcji Masz Głos, Masz Wybór.
• Szansę na otrzymanie nagrody Super Samorząd, którą wręczamy co roku za najskuteczniejsze działania.

Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy i uczestniczki otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Mają Państwo szansę wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów i ekspertki z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Eksperci i ekspertki będą również wspierać Państwa  na co dzień poprzez e-mail i telefoniczne porady, a także wizyty w gminach.

Aby dołączyć do akcji należy zarejestrować się na stronie: www.maszglos.pl.

Zapraszamy!