diałaj lokalnieRusza konkurs dla organizacji, instytucji i grup nieformalnych, które mają siedzibę w gminach powiatu wodzisławskiego i raciborskiego. W ramach konkursu można wnioskować o dotację w wysokości do 6 tys. zł.

Wnioski należy składać poprzez generator wniosków dostępny na stronie system.dzialajlokalnie.pl do dnia 28 maja 2015. Projekty minimum 3-miesięczne, maksimum 6-miesięczne mogą być realizowane między 1 lipca 2015 a 31 grudnia 2015 r.

Osoby, które poszukują inspiracji do działania, mogą skorzystać z doświadczeń poprzednich grantobiorców Programu. Program "Działaj Lokalnie" to już ponad 6 tysięcy zrealizowanych projektów oraz ponad 26 milionów złotych przekazanych w postaci grantów. Wszystkie dotychczas dofinansowane inicjatywy opisane są na stronie dzialajlokalnie.pl w zakładce "Baza projektów". Część z nich to uniwersalne rozwiązania, które z powodzeniem mogą być zastosowane w każdej polskiej gminie, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z dobrymi praktykami Programu.

Regulamin konkursu, kartę oceny merytorycznej i formalnej oraz bieżące informacje dotyczące terminów spotkań informacyjnych znaleźć można na stronie CRIS.org.pl.