Powstała nowa odsłona strony Naszej szkoły.  Poprzednia miała już ponad 8 lat, co w świecie nowych technologii jest inną epoką. Obecny wygląd naszej witryny nawiązuje do najlepszych standardów, zarówno wizualnych jak i dostępności treści dla wszystkich internautów.

iphone1Witryna spełnia m. in. wymogi WCAG 2.0 AA. Norma ta obliguje podmioty realizujące zadania publiczne (tj. ministerstwa, biura regionalne, urzędy miast i gmin, policji, straży pożarnej, szpitalach i wiele innych instytucji, w tym szkoły) do dostosowania swoich stron internetowych także osób słabo widzących i niedowidzących, często korzystających ze specjalistycznego oprogramowania do przeglądania Internetu. Tym samym nasza nowa witryna, poza układem treści, daje możliwość dostosowania wyglądu, zmiany kontrastu czy wielkości czcionek. 

Strona jest także dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych - zachowując swoją funkcjonalność w pełni przechodzi test Google. Dzięki temu bez problemów można ją obsługiwać za pomocą smartphone’ów i tabletów.

Wszystkie najważniejsze i najczęściej używane elementy zostały zgrupowane w górnym menu, które jest zawsze „przypięte” do górnej części ekranu, dzięki czemu bez zbędnych ruchów możliwe jest dotarcie do najistotniejszych artykułów, skorzystanie z wewnętrznej wyszukiwarki strony czy formularza kontaktowego.

Nowością (poza nową szatą graficzną dostosowaną do WCAG) są też specjalne moduły prezentujące newsy ze stron członków FOPSZ. Dzięki temu z jednego miejsca (naszej strony) możliwe jest zapoznanie się z ostatnimi działaniami NGO'ów działających w FOPSZ.

Liczymy, że nowy layout przypadnie Wam do gustu i szybko się do niego przyzwyczaicie. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie wszystkich uwag na temat funkcjonalności strony i ewentualnych błędów na adres poczty elektronicznej FOPSZ lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.